چگونگی میزبانی شایسته در عروسی

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

همانطور که می دانید در برگزاری مراسم عروسی، نحوه ی پذیرایی از میهمانان بسیار با اهمیت است. حتی اگر مراسم عروسی با تشریفات لوکس و عالی برگزار شود اما نوع پذیرایی و استقبال از مهمانان به درستی انجام نشود، این موضوع برای میهمانان خوشایند نخواهد بود. این مسئله دیگر بر کسی پوشیده نیست که روش ایستادن به صورت خطی برای استقبال از مهمانان منسوخ شده است. به جای ایستادن بر در تالار یا جایی که مراسم برگزار می شود می توان روش های بهتری را جایگزین کرد تا بتوانید از مهمانان خود به گرمی استقبال کنید. در این مقاله قصد داریم شما را با نحوه ی درست میزبانی از میهمانان آشنا کنیم. با ما همراه باشید.


1. استقبال از میهمانان هنگام ورود به مراسم :


اولین برخورد شما با میهمانان هنگامی است که میهمانان وارد مراسم میشوند. این مرحله فرصت بیار مناسبی است تا اقوام طرفین بیشتر با یکدیگر آشنا شوند و به یکدیگر معرفی شوند. بنابراین از کارهای زمان بر مثل معرفی کردن در طول مراسم اصلی اجتناب می شود. مهمترین اصل در برخورد اول با مهمانان این است که با لبخند به استقبال میهمانان بروید. معمولا در مراسم های عروسی، به دلیل اینکه عروس و داماد بعد از مهمانان وارد مراسم میشوند، بدیهی است که هنگام ورود میهمانان، عروس و داماد حضور ندارند تا به استقبال آنها بروند. بنابراین خانواده های درجه یک عروس و داماد به استقبال میهمانان خواهند رفت.

 


2. مهمانان را به جایگاه مخصوصشان هدایت کنید :


بعد از خوش آمدگویی و استقبال گرم از میهمانان، باید آن ها را به جایگاه مخصوص میهمانان راهنمایی کنید. فراموش نکنید که حتما تا جایگاه مخصوصشان آن ها را همراهی کنید تا کاملا مستقر شوند.

 


3. راهنمایی میهمانان به محل تعویض لباس :


معمولا باغ و تالارهای عروسی دارای محل های مخصوصی برای تعویض لباس میهمانان هستند. شما باید بعد از این که میهمانان را تا جایگاهشان راهنمایی کردید، برای تعویض لباسهایشان به آن ها یادآوری کنید که محلی برای نگهداری و تعویض لباس وجود دارد که می توانند از آن استفاده کنند. سپس درصورتی که قصد رفتن به این محل را دارند، آن ها را تا اتاق مخصوص هدایت کنید.


4. نظارت بر میزهای پذیرایی :


مهمترین وظیفه ی شما در میزبانی از میهمانان، بررسی و نظارت مداوم در طول برگزاری مراسم عروسی است. هنگامی که همه ی میهمانان در مراسم حضور دارند و در جایگاه های مخصوصشان مستقر هستند، وظیفه ی اصلی شما آغاز میشود! به طور مداوم باید بر سر میزها حضور پیدا کنید و بررسی کنید که همه چیز مرتب باشد. میزها کثیف نباشد، خوراکی های روی میز تمام نشده باشد. درصورتی که میزها نامرتب و یا خوراکی ها رو به اتمام است باید به مسئولان پذیرایی در تالار تذکر دهید تا همه چیز را کنترل کنند.

 

 

 

سفره عقد دردشتی کلیه ی خدمات مربوط به مراسم عقد ازجمله دیزاین و چیدمان سفره عقد، چیدمان خنچه عروس، دیزاین میز کیک و شیرینی عروسی و... را طبق جدیدترین متدهای روز و مبنی بر سلیقه ی شما برعهده می گیرد. فقط کافی است با ما تماس بگیرید: 03136244117 - 09133180169


5. با میهمانان صحبت کنید :


یکی از نکاتی که ممکن است در طول برگزاری مراسم فراموش شود این است که از هم صحبتی با میهمانان غافل شوید. یکی از آداب پذیرایی از میهمانان این است که در کنار آنها بنشینید و هم صحبت شوید. اگر زمانی زیادی برای انجام این کار ندارید، می توانید تنها چند دقیقه را برای هم صحبتی با میهمانان درنظر بگیرید. فراموش نکنید درمورد برگزاری مراسم از آن ها سوال بپرسید که از مراسم راضی هستند؟ کاملا احساس راحتی میکنند؟ ضمنا عروس و داماد در این مرحله باید به دیدن میهمان بیایند و از اینکه آنها در مراسمشان حضور پیدا کردند سپاسگذار باشند.


6. میهمانان را برای عکس دعوت کنید :


ممکن است بعضی از میهمانان در طول مراسم بخواهند با عروس و داماد عکس بگیرند و یا تمایل داشته باشند رقصی داشته باشند، اما کمی خجالتی باشند! این وظیفه ی شماست که در صورت موافقت عروس و داماد، میهمانان را برای عکس گرفتن دعوت کنید. فراموش نکنید که به هیچ عنوان برای عکاسی و رقص اصرار نکنید!

 


7. بررسی میزهای شام :


قبل از حضور میهمانان بر سر میزهای شام، باید شخصا تک تک میزها را بررسی کنید که کمبودی وجود نداشته باشد. توجه کنید که تعداد صندلی های هر میز شام، باید استاندارد باشد. بدترین اتفاقی که ممکن است برای صرف شام اتفاق بیافتد این است که حضور میهمانان بر سر هر میز بیش از اندازه باشد. همچنین باید بعد از آماده شدن میزها میهمانان را دعوت کنید. توجه داشته باشید که زمان زیادی برای پذیرایی شام ندارید. چراکه تاخیر باعث سرد شدن غذاها میشود. سعی کنید در طول صرف شام، بر سر تک تک میزها حضور داشته باشید و همه چیز را بررسی کنید که کمبودی وجود نداشته باشد.

 


8. خداحافظی از میهمانان :


بعد از اتمام شام نوبت به خداحافظی از میهمانان میشود. بدیهی است تا پایان مراسم بسیار خسته شده اید اما نباید اجازه دهید خستگی در چهره ی شما مشهود باشد. هریک از میهمان که قصد رفتن را دارند به سمت میزبان مراسم می آیند. شما به عنوان یک میزبان باید کاملا خوش برخورد، مودب و پر انرژی باشید. از حضور آن ها در مراسمتان تشکر کنید و به آنها بگویید که بدون حضور آنها، مراسمتان باشکوه برگزار نمیشد. در پایان میهمانان را تا خروجی تالار یا باغ عروسی بدرقه کنید.

 

سفره عقد دردشتی کلیه ی خدمات مربوط به مراسم عقد ازجمله دیزاین و چیدمان سفره عقد، چیدمان خنچه عروس، دیزاین میز کیک و شیرینی عروسی و... را طبق جدیدترین متدهای روز و مبنی بر سلیقه ی شما برعهده می گیرد. فقط کافی است با ما تماس بگیرید: 03136244117 - 09133180169