کدام شیرینی ها برای جشن عروسی مناسب هستند؟

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

همانطور که می دانید از زمان های قدیم رسم بوده است که در جشن عروسی به مهمانان شیرینی های تازه و خوشمزه تعارف میشد تا به شگون این پیوند فرخنده، مهمانان شیرینی آن را احساس کنند و برای زوج جوان آرزوی خوشبختی و سعادت مندی می کنند. این رسم از قدیم در سراسر دنیا مرسوم است و پابرجاست. بنابراین انتخاب شیرینی مناسب جشن عروسی بسیار با اهمیت است و باید خیلی با وسواس و دقت انتخاب شوند.


احتمالا به این فکر می کنید که با وجود شیرینی های متنوع بسیار زیاد و سلیقه های مختلف افراد، انتخاب شیرینی مناسب بسیار سخت خواهد بود، اما اگر تا پایان این مقاله همراه با بمانید متوجه خواهید شد که فقط کافی است آن را با بودجه و کلیات جشن خودتان مطابقت دهید.


بررسی تعداد مهمانان در جشن عروسی :


اولین کاری که باید انجام دهید این است که تعداد مهمان ها در جشن عروسی را درنظر بگیرید. درصورتی که تعداد مهمانان کم باشد (مثلا 100 تا 200 نفر) می توانید شیرینی های خاص و ویژه را برای مراسمتان انتخاب کنید. با افزایش تعداد مهمانان باید در تنوع شیرینی ها و مسلما تعداد شیرینی ها دقت بیشتری به خرج دهید. چون باید شیرینی ها همه پسند و متنوع باشند تا تمام افراد حاظر در عروسی بتوانند شیرینی دلخواهشان را انتخاب و نوش جان کنند.


ضمنا برای مراسم های بزرگ و شلوغ بهتر است شیرینی هایی را انتخاب کنید که سایز کوچکتری داشته باشند. زیرا پذیرایی با شیرینی های تر و بزرگ در طول مراسم عروسی بسیار وقت گیر و پر دردسر است.

 

 

سفره عقد دردشتی کلیه ی خدمات مربوط به مراسم عقد ازجمله دیزاین و چیدمان سفره عقد، چیدمان خنچه عروس، دیزاین میز کیک و شیرینی عروسی و... را طبق جدیدترین متدهای روز و مبنی بر سلیقه ی شما برعهده می گیرد. فقط کافی است با ما تماس بگیرید: 03136244117 - 09133180169


پذیرایی با شیرینی تر یا شیرینی خشک؟


برای برگزاری جشن عروسی، بیشتر افراد ترجیح می دهند شیرینی های تر و رولت سرو کنند اما این مدل شیرینی ها برای مراسم هایی مناسب است که در فصل زمستان برگزار می شوند. زیرا شیرینی های تر و خامه ای در اثر گرما آب می شوند و شیرینی ها ظاهر تازه و زیبای خودشان را از دست می دهند و طعمشان تغییر می کند.

 


درصورتی که در جشن، کیک عروسی درنظر گرفته شده باشد دیگر نیازی نیست شیرینی تر سرو شود، چرا که خود کیک نوعی شیرینی تر به حساب می آید.


همچنین علاوه بر شیرینی های تر، شیرینی های خشک بسیار متنوعی وجود دارد که می توان آن ها را برای جشن عروسی انتخاب کنید. از بین شیرینی های خشک می توان به انواع تارت، کاپ کیک ها، شیرینی های دانمارکی و ناپلئونی اشاره کرد.

 


پذیرایی با شیرینی های متفاوت :


با توجه به این که در بیشتر مراسم ها، شیرینی های ناپلئونی و دانمارکی پایه ثابت شیرینی های عروسی است، بهتر است شهامت به خرج دهید و شیرینی های متفاوتی را سفارش دهید. به عنوان مثال کمتر کسی در جشن عروسی کاپ کیک های جذاب و هیجان انگیز سرو می کند. درصورتی که کاپ کیک ها با بافت نرم و خوشمزه ای که دارند گزینه ی مناسبی برای پذیرایی در عروسی هستند. بنابراین افراد حاظر در مراسم با هر سلیقه و علایقی که هستند، می توانند از بین کاپ کیک های ژله ای، شکلاتی و حتی میوه ای، یک کیک خوش طمع را انتخاب و نوش جان کنند.

 


پذیرایی با شیرینی های محلی :


درصورتی که می خواهید خیلی ویژه از مهمانان پذیرایی کنید، به شما پیشنهاد می کنیم هنگام انتخاب شیرینی های مناسب جشن عروسی، شیرینی های محلی را نیز در نظر بگیرید. بدون شک این نوع شیرینی ها طمع و عطر فوق العاده ای دارند و مهمانان با خوردن آن ها احساس رضایت بیشتری خواهند داشت. همچنین با این کار خاطرات گذشته های دور را برای مهمانان زنده خواهید کرد و جشن جذاب تر خواهد شد.

 


هزینه ی خرید شیرینی عروسی :


هنگام انتخاب شیرینی های مناسب مراسم عروسی، باید به هزینه ی آنها نیز توجه داشته باشید. شیرینی های خشک انتخاب مناسب تری هستند، چون علاوه بر وزن نسبتا سبک آنها، قابلیت ماندگاری طولانی تری نیز دارند. بنابراین سفارش شیرینی های خشک و کوچک تر هزینه ی کمتری دارد و مهمانان نیز از خوردن آنها احساس سنگینی نمی کنند.

 

 

 

سفره عقد دردشتی کلیه ی خدمات مربوط به مراسم عقد ازجمله دیزاین و چیدمان سفره عقد، چیدمان خنچه عروس، دیزاین میز کیک و شیرینی عروسی و... را طبق جدیدترین متدهای روز و مبنی بر سلیقه ی شما برعهده می گیرد. فقط کافی است با ما تماس بگیرید: 03136244117 - 09133180169