مراسم تاسیانه برون در اصفهان

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

همانطور که می دانید هر شهر و هر قومیتی آداب و رسوم مخصوصی برای قبل و بعد از ازدواج دارند. یکی از این مراسم ها، جشن زیبای تاسیانه برون است که جزء مراسم های بعد از ازدواج در استان اصفهان می باشد. در این مقاله قصد داریم شما را با آداب و رسوم مراسم تاسیانه برون آشنا کنیم.


مراسم تاسیانه برون چیست ؟


یکی از آداب و رسوم مردم استان اصفهان که جزء مراسمات پس از ازدواج محسوب می شود، مراسم "تاسیانه برون" است.


همانطور که می دانید، استان اصفهان از فرهنگ و تمدن بسيار كهن و اصيلی برخوردار است و به دليل داشتن اين تمدن مردم اين استان دارای آداب و رسوم خاصی هستند. در اصفهان از زمانی كه 2 نفر با هم ازدواج می كنند آداب و رسوم خاصی اجرا می شود . در زمان باردار شدن عروس نيز مراسم خاصی به نام "تاسيانه برون" برگزار می شود.

 

 

سفره عقد دردشتی ، کلیه ی خدمات مربوط به مراسم عقد ازجمله دیزاین و چیدمان سفره عقد، چیدمان خنچه عروس، دیزاین میز کیک عروس و... را به جدیدترین متدهای روز و مبنی بر سلیقه ی شما برعهده می گیرد. فقط کافی است با ما تماس بگیرید: 03136244117 - 09133180169


خانم هاي باردار در زمان باردار شدن « ويار» دارند و از برخی غذاها بيزار و به برخی غذاها علاقه مند می شوند و به اصطلاح «هوس» می كند؛ به همین دلیل خانواده عروس مقداری غذا به همراه هديه ساده به خانه عروس می بردند تا دخترشان ناراحتی و نگرانی نداشته باشد.

 


برگزاری مراسم تاسیانه برون


برای برگزاری این مراسم، خانواده عروس در زمان بارداری عروس، غذاهای متنوعی مانند حلیم بادمجان و مرغ سرخ کرده و خوراکی های دیگر به همراه هدايايی براي عروس و داماد خانه دخترشان می برند. هدیه هايی كه برای عروس و داماد در نظر گرفته می شود بیشتر سکه طلا یا زیورآلات برای عروس و لباس برای داماد است. همه آن ها را در طبق های چوبی به نام "خونچه" می گذارند و با آیین خاصی به خانه عروس می برند. از غذاهای تاسیانه می توان از حلیم بادنجون ، سر گنجشکی، ماهی،مرغ، کوفته تبریزی، پلو ساده، پلو شوید و پلو کلم نام برد.

 

 

در پایان درباره مراسم تاسیانه برون اصفهان صحبت کردیم. سفره عقد دردشتی ، کلیه ی خدمات مربوط به مراسم عقد ازجمله دیزاین و چیدمان سفره عقد، چیدمان خنچه عروس، دیزاین میز کیک عروس و... را به جدیدترین متدهای روز و مبنی بر سلیقه ی شما برعهده می گیرد. فقط کافی است با ما تماس بگیرید: 03136244117 - 09133180169