تزئین حنای جشن حنابندان با جدیدترین ایده ها و آموزش آن

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آیا تا کنون در جشن حنابندان شرکت کرده اید؟ آیا می دانید که این جشن چگونه و برای چه منظوری برگزار می شود؟ ممکن است پاسخ شما به این پرسش منفی باشد، چرا که هنوز خانواده های زیادی هستند که با این مراسم آشنا نیستند، اما برخی نیز بالعکس؛ به طور مثال برای آنها جشن حنابندان یکی از اصلی ترین مراسم هایی می باشد که برگزار می کنند. در این مقاله سعی کرده ایم تا مطالبی را در خصوص مراسم جشن حنابندان و تزئین حنا، در اختیار شما قرار دهیم.

 


آشنایی با جشن حنابندان

به طور خلاصه، جشن حنابندان، جشنی است که در آن خانواده ی داماد، با ظرف یا ظرف هایی از حنای تزئین شده، به خانه ی عروس خانم می آیند و پس از برگزاری جشن و پایکوبی مختصری، حنا را در کف دست عروس و داماد گذاشته و به مهمان ها نیز حنا تعارف کرده و یا در کف دست آن ها نیز حنا می گذارند. جشن حنابندان به عنوان جشن خداحافظی عروس خانم از خانواده اش و نیز برای سبز بخت شدن و خوشبختی عروس و داماد برگزار می شود.

همراهان همیشگی، ارائه زیباترین و خلاقانه ترین تزئینات حنای مراسم حنابندان در سفره عقد دردشتی از افتخارات ماست. مجموعه ما با استفاده از جدیدترین و جذاب ترین ایده ها و طرح های به روز، تزئین حنای مجلس حنابندان شما را به زیباترین شکل ممکن انجام خواهند داد. خوشحال می شویم در صورت داشتن هر گونه سوال، مشاوره و سفارش با شماره 09133180169 تماس بگیرید. منتظر شنیدن صدای گرم شما هستیم.


بیشتر بخوانید:


گل آرایی سفره عقد
تزئین کادوهای بله برونتزئین حنای حنابندان

برخلاف گذشته که جشن حنابندان بسیار ساده برگزار می شد، امروز با ایده پردازی های خلاقانه، حنا را به زیباترین اشکال موجود در می آورند و مراسم حنابندان را هر چه با شکوه تر از گذشته برگزار می کنند. در ادامه به بیان چند ایده ی جالب برای تزئین حنای جشن حنابندان و آموزش آن ها خواهیم پرداخت. لطفا همراه ما باشید.

 


تزئین حنا با گل طبیعی

یکی از ایده های جالب برای تزئین حنا، استفاده از قالب های مختلف و شکیل می باشد. به طور مثال می توان از یک قالب قلبی شکل استفاده کرد و حنای خیس شده را در آن قرار داد و بعد حنا را در قالب قلب درآورد و سپس با استفاده از گل های طبیعی به تزئین آن پرداخت.


تزئین حنا با مروارید

برای تزئین حنای حنابندان می توان از مروارید نیز استفاده کرد. به طور نمونه مانند عکس زیر می توان حنا را به شکل گل های رز درآورد و آن را با استفاده از مروارید تزئین نمود.

 


تزئین حنا با اکلیل

گاهی اوقات با استفاده از رنگ های مختلفی از اکلیل، می توان به زیبایی هر چه تمام تر حنا را تزئین کرد. به طور مثال می توان با استفاده از اکلیل جلوه ی شادتری به حنا داد و نیز به این ترتیب، حنا بسیار زیباتر و شکیل تر جلوه خواهد کرد.

 


تزئین حنا با شمع

قرار دادن شمع های کوچک بر روی حنای قالب زده شده به اشکال مختلف نیز می تواند بسیار جذاب باشد. هنگامی که شمع ها را روشن می کنید، حنا، جلوه ی خاص و رویایی پیدا می کند.


تزئین حنا با سکه

با استفاده از خلاقیت بیشتری می توان از سکه های مبارکباد، حنای حنابندان را به طرز خاص تری تزئین نمود. به طور مثال : می توان حنا را با استفاده از ماهی، به قالب ماهی درآورد و با استفاده از سکه، به تزئین پولک های آن بپردازیم. به این ترتیب یک جفت ماهی زیبا و رویائی خواهیم داشت با پولک های نقره ای و طلایی رنگ.


در کل با به کارگیری ذهن های پویا و پیاده سازی ایده های خلاقانه، می توان زیبا ترین تزئینات را برروی حنا، انجام داد. به طور مثال، امروزه به جای اینکه حنای خیس شده را در کف دست افراد حاضر در سالن قرار دهند که ممکن است برخی نیز دوست نداشته باشند، حناها را در بسته های زیبا و جذابی تزئین نموده و به مهمان ها تعارف می کنند.