تزئین کادوهای بله برون و نامزدی (مهربرون)

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

مراسم بله برون یا نامزدی که با نام مهربرون نیز نامیده می‌شود، در واقع اولین قدم جدی در جهت ازدواج عروس و داماد است که در حدود یک هفته تا یکماه بعد از مراسم خواستگاری برگزار می‌شود. این مراسم به نوعی شبیه به خواستگاری است اما از آن مفصل‌تر است و در واقع قرار است که در این شب خانواده داماد بله قطعی را از خانواده عروس بگیرند و ازین جهت که میزان مهره نیز در این مراسم تعیین می‌شود به آن مهربرون نیز گفته می‌شود و بعد از توافق خانواده‌ها، عروس و داماد رسما با هم نامزد می‌شوند. این مراسم در خانه عروس برگزار می‌شود و خانواده داماد همراه با خود هدایایی را به خانه عروس میاورند که در این بین مهمترین هدیه، انگشتر نشان عروس است.


قطعا خانواده داماد همراه خود گل و شیرینی نیز می‌برند. اما کادوهای بله برون نیز قرار نیست صرفا در جعبه یا کاغذ کادوپیچ شوند بلکه رسم بر این است که کادوها روی طبق یا درون سبد قرار گیرند و همراه با تزئینات بسیار زیبا از تور و گل و ربان و ... مزین شوند. شب بله برون یکی از خاطره‌انگیزترین شب‌هایی است که همیشه، خاطرات و لحظات شیرینی را در ذهن عروس و داماد و خانواده آن‌ها ثبت می‌کند.هدایای بله برون و نامزدی

همانطور که گفته شد در شب بله برون هدایایی از طرف خانواده داماد به عروس تقدیم می‌شود. البته قطعا رسم و رسومات مختلف در جای‌جای مختلف کشور عزیزمان فرق می‌کند و ممکن است در هر منطقه برخی هدایای متفاوتی عرضه شوند. خرید‌های بله برون معمولا شامل موارد زیر می‌شود:
- انگشتر نشان بله برون
- گل و شیرینی
- کیک بله برون
- پارچه لباس مجلسی یا خود لباس مجلسی (و یا در مواردی، پارچه‌ی چادر یا خود چادر)
- کله‌قند
- کیف و کفش
- یک جلد قرآن
- شاخه نبات
- مانتو و روسری به رنگ شاد یا روشن برای روز عقد در محضر
- دفتر بله برون


از بین موارد گفته شده، چهار مورد اول تقریبا در همه جای ایران مرسوم است اما باقی موارد ممکن است در یک جا مرسوم نباشد و ممکن است موردی که در لیست بالا نیست در جاهای دیگری مرسوم باشد. این‌ها اولین هدایا از طرف داماد به عروس هستند پس شما باید در خرید آن بسیار دقت کرده و سلیقه به خرج دهید و در قدم بعدی، آن را به زیباترین شکل ممکن تزئین کنید. انگشتر بله برون یا نامزدی با حلقه ازدواج فرق دارد و باید با آن متمایز باشد.


تزئین هدایای بله برون و نامزدی

خب بعد از تهیه وسایل و کادوهای بله برون باید به فکر تزئین آن‌ها باشید. برای تزئین هدایا می‌توانید از انواع گل طبیعی، روبان، تور، کریستال؛ مروارید و بسیاری عناصر دیگر استفاده کنید. رنگ و مدل تزئینات باید به رنگ هدایا بیاید.

معمولا هدایا درون سبد، درون جعبه شیشه‌ای یا روی طبق قرار داده می‌شوند. در موارد مختلف می‌توان از ظروف و هر المان خلاقانه دیگری نیز برای قرار دادن هدایا استفاده کرد.

در ابتدا شما می‌توانید تم کلی برای تزئینات خود را انتخاب کنید، مثلا اینکه تزئینات به روش سنتی یا مدرن انجام شوند، رنگ و تم تزئینات چه باشد و المان‌های اصلی در تزئین (مانند گل، تور، مروارید و ..) چه باشند.

معمولا هر کدام از هدایا جداگانه تزئین می‌شوند و سپس در سبد یا طبقی قرار میگیرند که آن نیز از قبل تزئین شده است.

روی کله‌قند معمولا با تور و روبان، تزئیناتی ازگل و مروارید و .. قرار داده می‌شود. کیف و کفش، جای انگشتر نشان، چادر و پارچه و قرآن نیز هر کدام جداگانه تزئین می‌شوند.سفارش تزئین وسایل نامزدی و بله برون

انتخاب نوع تزئینات و اجرای آن معمولا برای خانواده‌ها کار مشکلی است. شما قطعا در انتخاب مدل و سبک تزئینات دچار سردرگمی شده‌اید و شاید چیز زیادی از اجرای تزئینات با تور و روبان و نداشته و مهارت بالایی در گل‌آرایی نداشته باشید. در ضمن معمولا در مراسم‌ها و مهمانی‌های سنتی مانند این، آن‌قدر کارها و مشغله‌های مختلفی وجود دارند که فکر کردن به تزئینات هدایا در این بین می‌تواند بسیار کار سخت و مشکلی باشد.

شما می‌توانید کار تزئین کادوهای بله برون و انگشتر نشان بله برون را به همکاران ما در سفره عقد دردشتی، بسپارید و دیگر خیالتان از این بابت راحت باشد. همکاران ما بهترین و شیک‌ترین مدل روز تزئینات را با توجه به رنگ و شکل هدایای شما و همچنین نظر شخصی شما انتخاب کرده و آن را به زیباترین شکل ممکن اجرا می‌کنند. خلاقیت و نوآوری یکی از ارکان اصلی و جدانشدنی در هر یک از کارهای ماست و هیچ‌وقت هیچ‌کدام از تزئینات انجام شده برای هر عروس داماد با تزئینات قبلی مشابه نیستند. قطعا تزئینات خلاقانه و شیک هدایا به نحوی چشم‌ها را به خود جلب خواهند کرد که خاطره آن تا همیشه در ذهن تک‌تک اعضای خانواده باقی خواهد ماند و زیبایی هدایا نیز در تمامی عکس‌ها و فیلم‌های شب بله برون شما نمایان خواهند بود.