سفره عقد ترمه و سفره عقد سنتی

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

همان طور که در بلاگ های قبلی ذکر کردیم، یکی از ضروری ترین تشریفات در مراسم عقد، پهن کردن سفره ی عقد می باشد. سفره عقد دارای اجزایی می باشد که در مقاله های گذشته برای شما عزیزان خاطر نشان کرده ایم. این نوع سفره ها معمولا با روش ها و سلیقه های مختلفی تزئین می شود و عروس و داماد بر سر آن می نشینند و خطبه ی عقد برای آن ها جاری می شود.


اما با توجه به آداب و روسوم مختلف افراد در مناطق مختلف کشور ما، سفره عقد به روش های مختلفی دیزاین و تزئین می شود. عده ای به سفره عقد های سنتی علاقه مندند و عده ای دیگر سفره عقد های مدرن را می پسندند. در سفره عقد های سنتی یا کلاسیک، عمدتا از ترمه استفاده می شود، و از این رو به چنین سفره عقدهایی، سفره عقد های ترمه نیز گفته می شود.


سفره عقد ترمه طرفداران زیادی دارد؛ چرا که با وجود بته جقه می توان از چیدمان های منحصر بفردی استفاده کرد و زیبایی سفره عقدتان چند برابر می شود.

 


جالب است بدانید که اکثر سفره عقدهای سنتی بر روی زمین پهن می شوند که، بر حس و حال سنتی بودن تاکید بیشتری داشته باشند و نیز بر اصالت ایرانی دلالت داشته باشد. اما گاهی برای زیبایی و جذابیت بیشتر سفره، از میز های گرد یا مستطیل شکل کوچک هم در چیدمان سفره عقدهای سنتی استفاده می شود.

بر اساس سلیقه عروس و دامادها و نیز با ایده پردازی های خلاقاته هنرمندان ما در این مجموعه، شاهد دیزاین و تزئین زیباترین و رویائی ترین انواع تزئینات سفره عقد خواهید بود. یکی از پرطرفدارترین تزئینات، تزئین سفره عقد با ترمه است؛ چرا که طرح سنتی و کلاسیک آن زیبایی خیره کننده ای به سفره شما می دهد. گل آرایی و میوه آرایی نیز تکمیل کننده این زیبایی می باشد.

 

 

سفره عقدهای سنتی یا سفره عقدهای ترمه ، دارای چیدمانی متفاوت و خاص می باشد. سادگی و در عین حال جذابیتی که با به کار بردن پارچه های ترمه در این سفره های سنتی ایجاد می شود، چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند. سفره های عقد ترمه، اصولا انتخاب اول خانواده های اصیل ایرانی هستند. در چیدمان این نوع سفره های عقد، سعی می شود از وسایل اصیل ، سنتی ، قدیمی و درعین حال جذاب و چشم نواز استفاده شود .

ترکیب رنگی که برای دیزاین این گونه سفره ها در نظر گرفته می شود، مطابق با سلیقه مشتریان و با در نظر گرفتن انواع رنگ های زیبا و جذاب پارچه های ترمه که توسط عروس و داماد انتخاب شده است، می باشد.


بیشتر بخوانید:


اجاره سفره عقد در اصفهان
گل آرایی سفره عقد
میوه آرایی سفره عقد
انواع سفره عقد و تزئینات آن

 

 

عزیزان همراه شما می توانید از میان طرح های ارائه شده ی انواع سفره عقدهای ترمه و سفره عقدهای سنتی، سفره عقد مورد نظر خود را انتخاب نمائید سپس ما با الگوبرداری از آنچه شما پسندیده اید، طرح مورد نظر شما را ارائه خواهیم داد.
دوستان، از اینکه تا پایان این مقاله با ما بودید از شما عزیزان سپاس گزاریم. با آرزوی بهترین ها و به امید خوشبختی شما عزیزان، شبی رویایی و به یادماندنی را برای شما سروران از درگاه خداوند منان خواستاریم.