تزیین شاباش عروس

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

شاباش یا هدیه ای که به عروس در مراسم عروسی داده می شود یکی از سنت های قدیمی کشورمان است. هر شخص متناسب با سلیقه ی خود تزیینی را برای شاباش به عروس در نظر می گیرد تا در عین زیبایی، هدیه ی ناقابلی به عروس و داماد برای شروع يك زندگی با بركت نیز باشد. در ادامه با سفره عقد دردشتی (لینک به سایت) همراه باشید تا از تزیینات زیبای شاباش برای عروسی یا جشن نامزدی مطلع شوید. 

همچنین بخوانید:

فهرست خرید جشن عقد 

شاباش چيست؟ 

شاباش به عنوان هدیه ای از طرف داماد، خانواده ی عروس و داماد و دوستان به عروس می باشد که به منظور شروع یک زندگی پر بركت و پر رزق و روزي است. معمولا شاباش را به روش هاي مختلف از جمله بعد از بله گفتن سر سفره ي عقد، اسپند دود كردن بر سر عروس و رقصيدن به عروس مي دهند. 

 بهترین سفره عقد دراصفهان

همچنین بخوانید:

نکاتی در رابطه با نحوه چیدن میز شام عروسی 

چرا هديه نقدي برای شاباش؟ 

در صورت تهيه هديه غير نقدي براي عروس بايد به اين نكته توجه كنيد كه ممكن است متناسب با سليقه ي او نباشد يا حتي نيازي به آن هديه نداشته باشد. از اين رو بهتر است هداياي نقدي با تزييناتي شيك و زيبا براي اين مراسم در نظر بگيريد تا عروس و داماد متناسب با نياز و سليقه ي خود از آن به بهترين نحو استفاده كنند. از طرفي ديگر با توجه به وضعيت اقتصادي موجود هداياي نقدي كمكي براي پرداخت هزينه هاي عروسي و پس اندازي براي آينده خواهد بود. 

 

همچنین بخوانید:

تزیین سینی اسپند عروس و داماد 

ريختن شاباش روي سر عروس

بسياري از خانواده ها رسم دارند كه در حين ورود عروس به مجلس يا در هنگام رقصدن آن روي سرش شاباش مي ريزند. معمولا اين كار را ايرانيان قديم با ريختن سكه انجام مي دادند كه به منظور باريدن بركت و رزق و روزي بر زندگي عروس و داماد انجام مي شد. 

 

تزيين شاباش

براي تزيين شاباش مدل ها و ايده هاي مختلفي وجود دارد كه در ادامه به چندين مدل از آنها اشاره شده است. 

همچنین بخوانید:

کدام شیرینی ها برای جشن عروسی مناسب ترند؟ 

تزيين شاباش همراه با گل

تزيين شاباش در يك دسته يا سبدي از گل، يكي از روش هاي محبوب براي هديه دادن به عروس مي باشد. 

 

تزيين به صورت گل 

برخي افراد با توجه به سليقه و خلاقيت خود مبلغي را كه به عنوان شاباش براي عروس در نظر گرفته اند را به صورت گل مي پيچند و به عروس هديه مي دهند.

 

تزيين شاباش با روبان 

يكي ديگر از ايده هاي زيبا و ساده اي كه مي توان براي شاباش دادن به عروس در نظر  گرفت، روبان پيچيدن دور پول مي باشد. 

 بهترین سفره عقد دراصفهان

تزيين شاباش به شكل پروانه

براي تزيين شاباش مي توان از 4 اسكناس براي ايجاد يك پروانه استفاده كرد. اسكناس ها را به شكل بادبزني تا كنيد و وسط آنها را با روبان به هم وصل كنيد. 

 

تزيين شاباش در كيسه هاي پر زرق و برق

يكي ديگر از راه كارهاي شاباش دادن به عروس گذاشتن اسكانس ها در داخل كيسه هايي زيبا و پر زرق و برق است. 

 كادر مجرب و با تجربه ي ما در سفره عقد دردشتي با سال ها تجربه در زمينه ي طراحي و چيدمان سفره عقد ، شب يلدا، خنچه برون، حنا بندون، جشن تولد  ، تزئین گیفت عروس و داماد و چیدمان جهیزیه مطابق با سليقه و علاقه شما عزیزان، آماده ی ارائه خدمت گزاری مي باشد. اين مجموعه با ايده هايي خلاقانه و نوآورانه در بسته بندي و تزيين انواع هداياي نقدي و غير نقدي نيز به شما كمك خواهد كرد. در صورت داشتن هر گونه سوال، درخواست مشاوره در مورد انتخاب سفره عقد، پيشنهاد يا انتقاد لطفا با شماره همراه 09133180169 تماس بگيريد. 

 از اينكه تا پايان اين مقاله با ما همراه بوديد از شما صميمانه متشكريم. جهت آشنايي بيشتر با نوع تزيينات و چيدمان ما لطفا به سايت سفره عقد دردشتي به نشاني https://dardashtidesign.com/ سر بزنيد.