مشاوره انتخاب سفره عقد

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

سفره عقد یکی از رسوم ایرانیان قدیم است که در طول زمان دچار تغییر شده و هر کدام از ظرف های موجود بر سر سفره نمادی برای زندگی عروس و داماد است. در این مراسم زیبا و سنتی عروس و داماد بر سر سفره عقد می نشینند و با یکدیگر پيوند زناشويي مي بندند. آیا برای انتخاب سفره عقد خود فکر کرده اید؟ با سفره عقد دردشتی همراه باشید تا شما را بیشتر با انتخاب سفره عقد آشنا کنیم.

 •    همچنین بخوانید:

 

تزئین و چیدمان میز کیک عروسی

 

سفره عقد

 

امروزه سفره عقد در مدل هاي متنوع و متفاوتي تزيين مي شود اما همچنان عناصر اصلی آن همچون نبات، نقل، نان، اسپند، عسل، تخم مرغ، بادام، آيينه و شمعدان، آب ، شمع، كله قند و قرآن بر سر سفره گذاشته می شوند.
همانطور که گفته شد هر یک از این عناصر نمادی برای زندگی عروس و داماد می باشند که در ادامه به آنها اشاره شده است.

 

  • همچنین بخوانید:

 

گل آرایی میز عروسی

 

نبات و نقل و سکه

 

شاخه نبات با تزیینی خاص و زیبا در سفره، نماد شیرینی ازدواج عروس و داماد است. نقل نیز به معنای شیرینی و شیرین کامی است که در ظرفی معمولا همراه با سکه (نماد رزق و روزی) قرار می دهند. در قدیم نقل و سکه بر سر عروس و داماد می ریختند که نشان از فرو باریدن شیرینی و رزق و روزی بود.

 

 

 

کله قند

 

در هنگام خواندن خطبه معمولا 2 کله قند را روی پارچه ای در بالای سر عروس و داماد می سایند، اين كار نشان از باريدن شيريني و شاد كامي در زندگي مشترك است.

 

 

آيينه و شمعدان

 

آيينه و شمعدان جز يكي از اصلي ترين خريدهاي عروسي است و در جنس ها و مدل ها و طرح هاي مختلفي وجود دارد. آيينه و شمعدان معمولا روبروي عروس و داماد قرار مي گيرد و نماد روشنايي، صداقت و گرمي پيوند ميان عروس و داماد است.

 

عسل

 

پس از قرائت خطبه ي عقد و پاسخ مثبت عروس و داماد، براي شروع شيرين يك زندگي مشترك در دهان يكديگر عسل مي گذارند.

 

 

 

نان

 

نان يا خوشه هاي گندم نشان از بركت در زندگي است، بعضي از افراد لقمه هاي كوچك نان و پنير و سبزي بر سر سفره عقد قرار مي دهند و پس از قرائت خطبه در بين مهمان ها پخش مي كنند.

 

 

بادام و تخم مرغ

 

بادام و تخم مرغ نشان از تدام نسل و باروري است.

 

 

 

  • بیشتر بدانید:

 

تزئین سینی اسپند عروس و داماد

 

 

قرآن

 

قرآن به منظور شروع يك زندگي زيبا همراه با بركت و رحمت خداوند بر سر سفره قرار مي گيرد. در هنگام خواندن خطبه عروس و داماد سوره ي نور را به منظور افزايش بركت الهي مي خوانند.

 

 

 

سفره عقد دردشتي

 

ما در گروه سفره عقد دردشتي و با توجه به سليقه و نظر عروس و دامادهاي عزيز، سفره عقدهاي مختلفي را مطابق با نظر آن ها در نظر گرفته ايم که عبارتند از کلاسیک، طبیعت، اختصاصی دردشتی، سبک مدرن و سبک سنتی. در ادامه به توضيح هر يك از اين سبك هاي مختلف پرداخته شده است:

 

سفره عقد کلاسیک

 

سفره عقد کلاسیک الهام گرفته از کاخ های قدیمی بناپارت مي باشد. در اين نوع سفره عقد از ظرف هاي مجلل و شيك استفاده مي شود.

 

 

سفره عقد طبيعت

 

سفره عقد طبيعت با الهام از طبيعت و نور و آب، تجربه‌ي دلنشيني را براي شما فراهم مي كند.

 

 

اختصاصي دردشتي

 

اين نوع سفره عقد با توجه به خلاقيت خانم دردشتي و تلفيقي از نمونه ها و سبك هاي مختلف چيده مي شود.


سفره عقد سبك مدرن

در چيدمان عقد با سبك مدرن ) از آب و گل و شمع و ظروف كريستالي و لايت استفاده مي شود.

 

 

سفره عقد سبك سنتي

 

در چيدمان سفره عقد سنتي از رنگ هاي شاد، پارچه هاي مليله، طلاكوب، گلدان و ظروف ورشو استفاده مي شود.

 

 

 

سفره عقد دردشتی کلیه ی خدمات مربوط به دیزاین و چیدمان سفره عقد، چیدمان خنچه عروس و همچنین طراحی مراسم های مختلف از جمله شب یلدا، جشن تولد و سفره هفت سین را به جدیدترین متدهای روز و مبنی بر سلیقه ی شما برعهده می گیرد. فقط کافی است با ما تماس بگیرید: 03136244117 - 09133180169