تزئین سینی اسپند عروس و داماد

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 مراسم جشن عقد دارای آداب و سنت خاصی است که در طول زمان دچار تغییر و تحولاتی شده، اما سفره عقد همواره به عنوان یکی از زیباترین یادگاری های نسل های گذشته مورد استفاده قرار می گیرد. آیا با فهرست خریدهای جشن عقد آشنا هستید؟ از جمله موارد تزیین سفره ی عقد سینی اسپند است که نماد حفاظت از چشم بد از زندگي عروس و داماد مي باشد. با سفره عقد دردشتی همراه باشید تا شما را بیشتر با تزیین سینی اسپند آشنا کنیم.

 مزاياي اسپند بر سر سفره ي عقد

اسپند گياهي است كه گل ها و مخصوصا دانه هاي آن سرشار از بتا-کربولین است و از دير باز در كشورهايي همچون ايران از دانه هاي اسپند براي حفاظت از چشم بد و نظر بد افراد استفاده مي شد. نحوه‌ي استفاده از آن نيز به اين صورت بود كه اسپند را در آتش مي ريختند و با خواندن دعاي خاصي، دود آن را به سمت خود و اطرافيان فوت مي كردند. علاوه بر سنت هاي موجود در مورد اسپند و نماد آن در حفاظت از چشم بد، خواص دارويي اسپند نيز جهت از بين بردن ميكروب ها و خواص آرامش بخش مورد توجه طب سنتي و مدرن قرار گرفته است. اسپند دود كردن براي دود تطهير دهنده و درماني اش در كشورهاي مختلفي استفاده مي شود.

بیشتر بدانید:

تزیین میز شام عروس و داماد و رسم اسپند دود كردن از دير باز  بوده و دود کردن اسپند به نیت دور شدن چشم بد از زندگي عروس و داماد مورد استفاده قرار می گرفته و تا به امروز نيز یکی از ارکان اصلی بر سر سفره عقد می باشد. امروزه با هنر سفره آرایی همراه با سلیقه و خلاقیت، تمامی لوازم لازم برای سفره ی عقد همچون سيني اسپند را تزیین کرده و زیبا ترین حالت ممکن بر سر سفره قرار می دهند.

 

                                                                              

 

سليقه و خلاقيت در تزيين سيني اسپند

 

نحوه ي چيدمان و قرار گرفتن وسايل بر سر سفره ي عقد در زيباتر كردن مراسم و چشم نوازي آن موثرتر است. سيني اسپند نيز يكي از پر كاربردترين و مهم ترين وسايل بر سر سفره است كه ضمن انتقال انرژي مثبت به مهمانان و عروس و داماد، داراي خواص دارويي زيادي نيز مي باشد.

 

بیشتر بدانید:

چگونگی میزبانی شایسته در عروسی، نوع سيني اسپند و تزيين آن همراه با گل و مرواريد و نگين و وسايل زينتي ديگر در زيباتر شدن هر چه بيشتر سفره‌ي عقد كمك مي كند. معمولا اسپند را در زمان ورود عروس و داماد به مراسم، پس از خواندن خطبه و ورود به خانه‌ي مشترك روي سر عروس و داماد مي چرخانند، دعا مي خوانند و روي آتش مي ريزند و به سمت آنها فوت مي كنند تا با انرژي مثبت و دوري از نظر بد غريبه ها به خانه ي بخت بروند.

 

                                                                                

 

                                                                               

 

                                                                              

 

انواع سفره ي عقد دردشتی

 

ما در گروه سفره عقد در دشتي به دليل سلايق مختلف خانواده ها، سفره عقدهاي مختلفي مطابق با نظر و علايق آن ها در نظر گرفته ايم كه به چندين سبك كلاسيك، طبيعت، اختصاصي، دردشتي، مدرن و سنتي تقسيم مي شوند كه هر يك داراي طراحي، رنگ و چيدمان خاصي است كه با تلفيق نور و گل جلوه‌اي ديدني را فراهم مي كند. لازم به توضیح است در تمامي اين سفره ها از وسايلي نظير سيني اسپند براي انرژي بخشيدن و دور ماندن چشم بد از عروس و داماد استفاده مي كنيم.

 

سفره عقد دردشتی کلیه ی خدمات مربوط به دیزاین و چیدمان سفره عقد، چیدمان خنچه عروس و همچنین طراحی مراسم های مختلف از جمله شب یلدا، جشن تولد و سفره هفت سین را به جدیدترین متدهای روز و مبنی بر سلیقه ی شما برعهده می گیرد. فقط کافی است با ما تماس بگیرید: 03136244117 - 09133180169