فهرست خریدهای جشن عقد چیست؟

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مراسم جشن و سرور پیوند زوجین از گذشته تا به امروز آداب و سنن متفاوتی داشته است که  این آداب و سنن در طول زمان تغییر و تحولاتی به خود دیده است.

یکی از این سنت ها، خرید برای جشن عقد می باشد و ما در این مقاله می خواهیم درباره تاریخچه ای از این سنت و لیستی از مواردی که عروس و داماد برای هم می خرند را به شما ارائه دهیم.

 

 

تاریخچه خرید جشن عقد

یکی از سنت هایی که برای جشن های عقد و عروسی از زمان های گذشته تا به امروز برقرار بوده است، خرید عقد و عروسی می باشد. پیشینه ای که این خرید ها تا به امروز داشته اند معنایی عمیق در خود نهفته دارد. خوب است این معنا را ما هم بدانیم، پس در ادامه به تفسیر خرید جشن عقد و عروسی خواهیم پرداخت.

امروزه ما در دنیایی زندگی می کنیم که افراد از آسایش بیشتری برخوردار هستند اما در زمان های قدیم اکثر مردم از قشر متوسط یا پایین جامعه بوده اند و تنها توانایی خرید مایحتاج زندگی شان را داشته اند. غالبا نیازی به وسایلی که برای آسایش و زیبایی بودند احساس نمی شد و انچه جنبه زیورآلاتی و تجملاتی داشت مانتد وسایل ارایشی، طلاجات، لباس های نو و مجلل،  تنها برای تازه عروس ها تهیه می شد. این امر توسط خانواده داماد و به عنوان هدیه ای به عروس داده می شد.

اما آنچه ما امروزه شاهد آن هستیم، این است که استفاده از اینگونه وسایل که در گذشته به عنوان وسایل تجملاتی به کار می رفته است، جنبه رایجی در جامعه به خود گرفته است و غالبا دیگر نیازی به چنین خریدهایی احساس نمی شود اما از انجایی که ما علاقه مند به پابرجا بودن سنت ها هستیم و اجرای آنها به نوعی از قدمت فرهنگی ما ناشی می شود، همچنان پیش از عقد خریدهایی برای عروس انجام می گیرد.

با ما همراه باشید تا در ادامه این متن لیستی کامل از آنچه داماد برای عروس خانم در جشن عقد باید خریداری کند به شما ارائه کنیم.

فهرست خرید جشن عقد چیست؟

همیشه خرید برای افراد مختلف لذت ویژه ای ایجاد کرده است. حال اگر این خرید، خریدی برای جشن عقد و عروسی که سرور ویژه ای هم داراست باشد این لذت چند برابر خواهد شد. از این رو ما می خواهیم لیستی از خریدهای جشن عقد و عروسی به شما ارائه کنیم تا در زمان خرید راحت تر بتوانید موارد مورد نظر را تهیه کنید.

قرآن

حلقه

ساعت

سرویس طلا

لباس عقد

آینه و شمعدان

جانماز

لوازم آرایش که در زیر به لیستی از آنها اشاره می کنیم و بنا به خواست و تمایل طرفین داماد آنها را تهیه می کند:

کرم پودر

انواع رژ جامد و مایع

ریمل

سایه چشم و ابرو

کرم مرطوب کننده

مداد ابرو

فرمژه

تافت

برس

کیف و کفش

وسایل آرایشی برقی همچون سشوار، اپلیدی

پارچه های مجلسی

لباس زیر

حوله

چمدان

عطر

مانتو و روسری و شلوار و چادر

در این آداب و سنن لازم است که عروس خانم ها نیز وسایلی برای آقا داماد تهیه نمایند که از جمله آنها میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

حلقه

ساعت

جانماز

پیراهن و کت و شلوار

وسایای همچون ریش تراش، برس و ...

حوله

چمدان

لباس زیر 

 

سفره عقد دردشتی کلیه ی خدمات مربوط به دیزاین و چیدمان سفره عقد، چیدمان خنچه عروس و همچنین طراحی مراسم های مختلف از جمله شب یلدا، جشن تولد و سفره هفت سین را به جدیدترین متدهای روز و مبنی بر سلیقه ی شما برعهده می گیرد. فقط کافی است با ما تماس بگیرید: 03136244117 - 09133180169