جشن نامزدی

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

جشن نامزدی یکی از جشن هاییست که ایرانیان برای اعلام پیوند میان عروس و داماد به صورت رسمی برگزار می کنند. افراد به هنگام ازدواجشان بسیار شاد هستند و دوست دارند این شادی را با عزیزانشان تقسیم کنند از این رو جشنی همچون جشن نامزدی می تواند بساط خوبی برای شادی و سرور ایجاد نماید.

 

جشن نامزدی از دوران ایران باستان وجود داشته است و ریشه ای عمیق در فرهنگ ایرانی داراست، ولی در طی سالیان با نام های متفاوتی برگزار می گشته است. نکته جالبی است که بدانیم اولین مراسم نامزدی در یونان برگزار شده است. با این وجود این جشن از جمله مراسم های واجب برای عروسی نمی باشد، منتها می تواند آنچه را که از عشق و سرور و پایکوبی لازمه شروع یک زندگی است به عروس و داماد ببخشد.

 

 

جشن نامزدی می تواند بنا به انتخاب افراد مختلف در مکان های مختلفی برگزار گردد، ممکن است عروس و داماد تمایل به برگزاری جشن شان در خانه یا در تالار داشته باشند و همچنین درباره غذایی که در این جشن سرو می شود می تواند یک غذای خانگی یا غذای رستورانی و تجملی باشد. 

 

 

جشن نامزدی از جمله جشن های پیش از عروسی است که هیچ گونه محدودیتی در برگزاری یا عدم برگزاری آن، در نحوه برگزاری آن و سرو غذا و میوه در آن وجود ندارد.

 

 

درباره مراسم نامزدی اگر بخواهیم از خانواده هایی ایرانی سخن به میان آوریم باید ذکر شود که این مراسم را خانواده عروس برگزار می کنند و داماد مسئولیت خرید گل و کیک جشن نامزدی را  به عهده می گیرند.

 

 

اگر شما می خواهید مراسم نامزدی به یاد ماندنی داشته باشید می توانید از یک گروه تشریفاتی خوب استفاده نمایید.

حلقه برای نامزدی عروس و داماد:

انتخاب حلقه برای جشن نامزدی گاهی به عهده خانواده پسر و خود پسر می باشد، در حالیکه بعضی اوقات عروس و داماد ترجیح می دهند با همدیگر به خرید بروند و این حلقه نامزدی را خریداری نمایند.

 

 

 

انتخاب لباس نامزدی:

لباس نامزدی برای افراد مختلف و در شرایط مختلف متفاوت می باشد. پیشنهاد می شود برای کسانی که تمایل دارند جشن عقد هم بگیرند لباس نامزدی آنها ساده تر باشد و در رنگ های شیری، کرمی و سفید باشد. اگر در مراسم نامزدی از لباس های بسیار تنگ یا گشاد امتناع کنید بسیار شیک تر به نظر می رسد و این لباس می تواند بسته به جمع افرادی که در مراسم شما شرکت می کنند کت و دامن یا پیراهن باشد.

 

 

 

مدل آرایش عروس در لباس نامزدی چگونه باشد؟

آرایش عروس در مراسم نامزدی بهتر است که کاملا ملایم باشد و زیبایی دخترانه شما حفظ شود. آرایش ملیح و لایت برای جشن نامزدی باعث می شود که تفاوتی بین چهره شما در جشن عروسی با آرایش غلیظ و جشن نامزدی وجود داشته باشد.

 

 

سفره عقد دردشتی کلیه ی خدمات مربوط به دیزاین و چیدمان سفره عقد، چیدمان خنچه عروس و همچنین طراحی مراسم های مختلف از جمله شب یلدا، جشن تولد و سفره هفت سین را به جدیدترین متدهای روز و مبنی بر سلیقه ی شما برعهده می گیرد. فقط کافی است با ما تماس بگیرید: 03136244117 - 09133180169